Kosmetyki

5 zalet kosmetyków naturalnych

Naturalne kosmetyki stale zyskują na popularności i stają się ciekawą alternatywą dla drogich, drogeryjnych produktów, które często powodują przesuszenie skóry i negatywnie wpływają na jej kondycję. Dodatkowo konsumenci mają do wyboru szeroki wachlarz produktów o naturalnym składzie, co sprawia, że każdy znajdzie kosmetyk idealnie dopasowany do swoich potrzeb i upodobań. Jakie są najważniejsze zalety naturalnych kosmetyków?

Dobre dla skóry

Naturalne kosmetyki, zwłaszcza jeśli są dobrze dobrane, nie powodują podrażnień, zaczerwienienia, swędzenia ani alergii. Naturalny skład oparty na wyciągach i tłuszczach roślinnych jest bezpieczny dla skóry, dlatego tego typu kosmetyki są doskonałe dla osób o wrażliwej skórze, skłonnościach do alergii i małych dzieci.

Zwalczają problem, a nie go maskują

Zwykłe, drogeryjne kosmetyki przez dodatek silikonów dają wrażenie uczucia gładkości, czy nawilżenia. Jednak jest to złudne odczucie, które wynika z zostawienia na włosach lub skórze delikatnej warstwy, ale nie powoduje faktycznego nawilżenia. Co więcej, sztuczne dodatki mogą powodować zaostrzenie problemu, gdyż podrażniają i przesuszają skórę oraz włosy. Na efekty stosowania naturalnych kosmetyków trzeba poczekać dłużej i może to trwać od kilku do kilkunastu zastosować danego produktu, ale za to efekty mogą być naprawdę spektakularne i co ważne są długotrwałe.

Działają wszechstronnie

Kosmetyki naturalne bardzo często działają niezwykle wszechstronnie, gdyż zawierają kompozycje olejów roślinnych, wyciągów z roślin i olejków eterycznych, z których każde działa na kilka sposobów. Przykładowo masło shea można stosować zarówno na skórę, jak i na włosy i to przy wielu różnych problemach. Ma działanie łagodzące i przyspiesza gojenie się ran, a dodatkowo doskonale nawilża i odżywia.

Kosmetyki naturalne są bardzo wydajne

Kolejną zaletą kosmetyków naturalnych jest ich wydajność. Szampon w kostce przy włosach średniej długości może wystarczyć nawet na 50 myć, a więc jeśli myje się głowę co drugi dzień, to wystarczy aż na 3 miesiące! Również inne kosmetyki są dużo bardziej wydajne, a przez to dużo tańsze. Przykładowo pozornie drogie masła i oleje do włosów lub ciała wykorzystywane są jednorazowo w bardzo małej ilości, a także nie stosuje się ich (w przeciwieństwie do standardowych balsamów) częściej niż raz na kilka dni. To oznacza, że słoiczek masła shea, czy masła kakaowego wystarczy na kilka tygodni stosowania.

Dobre dla środowiska

Kosmetyki naturalne to również idealny wybór dla wszystkich, którym na sercu leży ochrona środowiska i dobro zwierząt. Do ich produkcji nie wykorzystuje się składników pochodzenia zwierzęcego, a przede wszystkim produkty te nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie produkcji. Dodatkowo naturalny skład nie powoduje zanieczyszczenia wody tak, jak ma to miejsce w przypadku standardowych, drogeryjnych kosmetyków.

Similar Posts

Jeden komentarz w “5 zalet kosmetyków naturalnych
  1. Zazwyczaj kojarzymy, że kosmetyki naturalne są drogie, dlatego rezygnujemy z nich w zamian za kosmetyki typowo drogeryjne, których skład często pozostawia wiele do życzenia. A kosmetyki naturalne owszem, może są nieco droższe, ale są bardziej wydajne, zdrowsze dla skóry i bezpieczniejsze dla środowiska.

Comments are closed.